- Categories:
Įvairios, konkrečiam renginiui sukurtos kūrybinės dirbtuvės
Kūrybines dirbtuves, kūrybingumo pamokas ar edukacijas vedu ne tik pagal savo iliustruotas knygas. Sukaupiau gana didelį bagažą specialiai konkrečiam renginiui ar temai sugalvotų ir įgyvendintų užsiėmimų. Tereikia tik užklausti manęs ką galėčiau pasiūlyti. Kartais užtenka šiek tiek perdaryti ankstesnes dirbtuves, adaptuoti jas kitam formatui, o kartais gimsta visiškai nauji užsiėmimai, kurie atveda mane į dar vieną nuostabią patirtį ir nustebina dalyvių gebėjimais sukurti nepakartojamus kūrinius. Pasidalinu kelių dirbtuvių akimirkomis.
„Kas kaip miega?“
Kūrybinis knygos „Kas kaip miega?“ skaitymas vaikų literatūros festivalyje „Nuotykiai tęsiasi“ Anykščiuose. Specialiai šiam fetsivaliui su knygos veikėjais sukūriau minkštas pagalvėlės, kurios viso festivalio dienomis puošė ir džiugino mažylių erdvę, o susitikimo su vaikais metu buvo įtrauktos į istorijos skaitymą.
„Aš esu aš“
Kūrybinės dirbtuvės „Aš esu aš“, kurias vedėme kartu su Aušra Kiudulaite Raseinių ir Ariogalos bibliotekose. Jų metu su vaikais kalbėjomės apie autoportretus. Rodydamos vaizdinę medžiagą papasakojome autoportretų atsiradimo istoriją, autoportretų kaitą. Kas tai yra? Kaip atrodė pirmieji? Peržiūrėjome žymių ankstesniųjų ir šiuolainkinių menininkų autoportretus. Iešojom panašumų ir skirtumų, kalbėjome apie technikas. Kūrybinėje dalyje vaikai, naudodami didelio formato lapą ir koliažo techniką kūrė savo autoportretus, kuriuos pabaigoje nufotografavome ir apjungėme į vieną didelį kiekvienos grupės autoportretų plakatą.
„Rašytojo kambarys“
Festivalis „Vaikų knygų sala“ pakvietė mane sukurti festivaliui erdvę pagal knygą „Mano tėtis rašo knygą“. Taip gimė rašytojo kambarys, kuriame viso festivalio metu vaikai galėjo užeiti, pasėdėti prie rašytojo stalo, nusifotografuoti, išbandyti rašymo mašinėlę ar palikti žinutes ant sienos. Toje pačioje kambario erdvėje buvo transliuojama LRT radijo laida apie festivalį, bei kalbinamas Tomas Dirgėla.
„Mamulė MŪ“
Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras pakvietė mane pravesti vaikams kūrybines dirbtuves spektaklio „Mamulė MŪ” tema. Kūrybinėms dirbtuvėms buvo naudojami LNOBT anksčiau rodytų spektaklių užsilikę plakatai. Kartu su vaikais pažinome karvę, kirpome jos kūno dalis, matavome, dėliojome, klijavome ir prikūrėme visą pievą pačių nuostabiausių karvių. Nepamiršome ir svarbiausio karvės draugo- varnos!
„Jūrė“
Šiuolaikinė Akademija: P(F)ortas
Akademijos bendruomenė, nuo 2018 m. dalyvaudama Kaunas2022 „Šiuolaikinių Seniūnijų” projekte, įgyvendino ne vieną projektą, įveiklinusį ir apjungusį skirtingas bendruomenės socialines ir amžiaus grupes. 2022 metais Marvos Forto sala tapo simboliu P(F)ortu – uostu megztis naujoms idėjoms, žaisti ir dalintis atvirumu. Kuruojami miesto antropologės Jekaterinos Lavrinec Akademijos bendruomenininkai drauge sukūrė salos orientacinį žaidimą, kuris supažindino Porto svečius ir lankytojus su vietos gyventojų kūrybiniais pasiekimais bei padėjo atskleisti Marvos paslaptį!
Orientacinio žaidimo kūrime buvau atsakinga už apipavidalinimą, o renginio metu, už kūrybines dirbtuves. Žaidimui apipavidalinau „Akamedukus“ (mažus medinius nykštukus, kurių kiekvienas rankose laikė vėliavėlę/kodą), sukūriau 19 bendruomenės nuveiktas veiklas iliustrtuojančių antspaudukų ir A4 dydžio žaidimo lapą, kurio vienoje pusėje buvo iliustruotas nuveiktų veiklų aprašymas, o kitoje, antspaudukų dirbtuvėms sukurtas Akademijos miestelio abstraktus žemėlapis. Kiekvienas šventės dalyvis turėjo galimybę ant žemėlapio su antspaudukais kurti savo paveikslą, miestelio nuotaiką ir vaizdą.
Kūrybiniai žaidimai remiantis Herve Tullet
2022 m. rudenį Ringaudų ir kaimyninių miestelių gyventojai rinkosi į kūrybines dirbtuves, kurias vedė miestelio kūrėjai. Kartu piešė, fotografavo, rašė, tapė ir klijavo. Vėliau, visi darbai, sukurti susitikimų su kūrėjais metu, buvo sudėti į leidinį „Ringaudų almanachas 2″. Šiame projekte vedžiau dvi dirbtuves. Vienos iš jų buvo kūrybiniai žaidimai pagal menininką Herve Tullet. Trumpai pristačiau patį menininką ir jo darbus, o tada kibome į jo metodika paremtus kūrybinius žaidimus. Buvo laaaaaabai smagu!